Sepet

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda mesafeli şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi https://temaeklenti.com/ ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış sözleşmesidir.

Madde – 1

İş bu sözleşmenin konusu, satıcının https://temaeklenti.com/ alan adlı internet sitesinden, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Madde – 2

SATICI BİLGİLERİ:

e-posta: [email protected]

Madde – 3

ALICI BİLGİLERİ:

Tüm üyeler: https://temaeklenti.com/ adresinin e-ticaret mağazasına üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar (bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır.)

Madde – 4

SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ:

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde – 5

GENEL HÜKÜMLER

5.1 – ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.

5.3 – Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4 – SATICI , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.6 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.

5.7 – ALICI’nın https://temaeklenti.com/ üzerinden yaptığı alımlar için; cayma, geri iade, iptal, değişim hakkı yoktur.

5.8 – ALICI ve/veya ALICInın teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.

5.9 – İş bu sözleşme, alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan(üyelik gerçekleştirildikten sonra) https://temaeklenti.com/ adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.

5.10 – 18 yaşından küçük kişiler SATICI’dan alış-veriş yapamaz.

Madde – 6

Alıcı, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün SATICI ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrıca, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Madde – 7

YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInın veya SATICInın yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

Madde – 8

WEB SİTESİNİN MÜLKİYETİ VEYA BU WEB SİTESİNİ KULLANMA, SATMA, YAYIN İÇERİĞİ HAKKI

https://temaeklenti.com/ ve içeriği, web sitesinin sahibi veya lisansına sahiptir. Web sitesinde yer alan materyallerin tescilli ve telif hakkı olduğu varsayılacaktır. Ziyaretçilerin site içeriğinde hiçbir hakkı yoktur. Web sitesi içeriğinin herhangi bir nedenle kullanılması, web sitesinin açık sözleşmesi veya izni ile yapılmadığı sürece yasa dışıdır.

Madde – 9

https://temaeklenti.com/  ile açık yazılı bir sözleşme yapmadığınız sürece, ziyaretçiler, izleyiciler, aboneler, üyeler, bağlı kuruluşlar veya müşterilerin bu bilgileri ticari veya kamuya açık bir ortamda kullanma hakları yoktur. bu web sitesinin içeriğinin herhangi bir bölümünü yayınlama, kopyalama, kaydetme, yazdırma, satma veya yayınlama hakları yoktur. Bu web sitesinin içeriğini görüntüleyerek bu görüntüleme koşulunu kabul etmiş olursunuz ve yetkisiz kullanımın yasa dışı olduğunu ve sizi cezai veya hukuki cezalara tabi tutabileceğinizi kabul edersiniz.

Madde – 10

https://temaeklenti.com/ bu web sitesinin içeriğinin doğruluğu konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Ziyaretçiler, bu bilgileri görüntüleme, okuma, kullanma veya bunlara güvenme riskini üstlenirler. Aksi takdirde, https://temaeklenti.com/ ile açık bir sözleşme yapmadığınız sürece, burada yer alan hiçbir bilgiye doğru olarak güvenme hakkınız yoktur. https://temaeklenti.com/ böyle bir garanti vermez.

Madde – 11

Hiçbir durumda izleyici, ziyaretçi, üye, abone veya müşterinin mahkemeye gitme veya dava açma hakkı yoktur. İzleyici, ziyaretçi, üye, abone veya müşteri, https://temaeklenti.com/üzerinden gerçekleştirdiği bütün işlemler için https://temaeklenti.com/’a dava açma, TÜKETİCİ MAHKEMELERİ’ne gitme hakkına sahip değildir.

İzleyici, ziyaretçi, üye, abone veya müşteri bu anlaşmayı okumuş ve şartlarını kabul etmiş sayılır.

Sorularınız için iletişim:

[email protected]

Sınırsız kullanım

Bütün tema ve eklentileri sınırsız sitede kullanın

Sürekli Güncelleme

Tema ve eklentiler için güncelleme desteği

Orijinal Dosyalar

Orjinal ve virüssüz tema ve eklentiler

100% Güvenli Ödeme

Shopier alt yapısı ile güvenli ödeme