Sepet

WordPress Tema style.css Stil Dosyası içermiyor Hatası Çözümü

WordPress tema yüklerken sıkça karşılaşılan sorunlardan biri olan “paket yüklenemedi. tema style.css stil dosyası içermiyor.” hatasının çözümünü anlatacağız. Bu hatayı alıyorsanız büyük ihtimalle sorun temada değil, tema dosyasının yüklerken yaptığınız bir hatada.

WordPress Tema style css stil dosyası içermiyor tema kurulumu başarısız oldu Çözümü

WordPress tema dosyalarını indirdiğinizde genelde içinde temalar, eklentiler, lisanslar vb. bütün dosyalar oluyor. Aslında yapmanız gereken indirdiğiniz zip dosyası içine girip tema dosyasını dışarı çıkarıp wordpress panelinde yada FTP’de bu dosyayı yüklemektir. Paket yüklenemedi. tema style.css stil dosyası içermiyor hatasının çözümü asıl tema dosyasını yüklemediğimiz için wordpress temanın önemli dosyalarından biri olan style.css dosyasına ulaşamıyor ve bize wordpress tema style css stil dosyası içermiyor bu hatasını veriyor.

Adım Adım WordPress Tema Yükleme

WordPress tema yükleme yapabilmek için örnek bir tema ile beraber bakalım. Yazının başında da dediğim gibi indirdiğimiz dosya içinde temaya ait lisans vb. gibi dosyalar olacak. Buradan asıl tema dosyasını dışarı alıp kurulumu yapacağız. Genelde temanın dosyası “themes” ismiyle ya da temanın kendi ismiyle geçer.

Örnek olarak Websitemizden satın alabileceğiniz Newspaper temasını seçelim.

#1.Adım Tema Dosyasını İndiriyoruz ve ZİP dosyasının içine giriyoruz.

Gördüğünüz gibi indirdiğiniz Newspaper Theme dosyasında tema ile ilgili tüm klasörler mevcut. Örneğin bu tema ile size logo yapabilmeniz için PSD logo templateleri bile geliyor. Yine içinde eklentiler, dökümantasyonlar bir çok dosya var. Ancak bize gerekli olan dosya sadece Newspaper.zip yazan dosya. Bazı temalarda bu tema ismi yerine Theme.zip , themes.zip de olabilir.

#2.Adım Tema Dosyasını Dışarı Çıkarıyoruz.

Kalabalık zip dosyası içinden asıl tema dosyasını dışarı çıkardık ve kurulum için hazırız. Ben bu yazıda WordPress Admin paneli üzerinden yüklemeyi göstereceğiz. Bu yüzden Newspaper.zip arşiv dosyasını klasör olarak dışarı çıkarmıyor. WordPress admin paneline yükleyeceğimiz tüm dosyalar ZİP formatında olmalıdır. RAR vb. başka bir uzantıyı WordPress desteklemez.

#3.Adım Tema Dosyasını WordPress Admin Paneli Üzerinden Yüklüyoruz

WordPress Admin paneline girdikten sonra Görünüm – Temalar sekmesine tıklıyoruz.

Temalar sekmesine tıkladıktan sonra önümüzde açılan ekranda yüklü olan temalarımızı görebiliriz. Buradan Yeni Ekle seçeneğine tıklayıp temamızı yüklemeye geçeceğiz. Şuanda yeni bir tema yüklemediğimiz için WordPress’in klasik temalarından biri olan Twenty Seventeen karşımıza çıktı.

Yükleyeceğimiz WordPress Temasını seçtik ve Şimdi Kur yazısına tıkladık. Ekranın sol alt kısmında yüklemeyi takip edebilirsiniz.

Tema yüklendikten sonra karşımıza bu ekran çıkıyor. Etkinleştir seçeneğine tıklayarak temayı kullanamaya başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sınırsız kullanım

Bütün tema ve eklentileri sınırsız sitede kullanın

Sürekli Güncelleme

Tema ve eklentiler için güncelleme desteği

Orijinal Dosyalar

Orjinal ve virüssüz tema ve eklentiler

100% Güvenli Ödeme

Shopier alt yapısı ile güvenli ödeme